حزیران، بهترین زمان برای حجامت

۲ هفته طلائی “حجامت” در سال ۹۹ را از دست ندهید!

ماه حزیران ماه نهم از ماه های رومی است که پس از ماه ایار است. در میان ماه های رومی چهار ماه را سی روز محاسبه می کنند که یکی از این چهار ماه حزیران می باشد. بهترین زمان برای حجامت بر اساس روایات اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام همین ماه رومی حزیران است.بر اساس تقویم نجومی آغاز حزیران تقریباً از روز هشتاد و چهارم نوروز محاسبه می شود که در سال ۱۴۰۰ مصادف با روز چهارشنبه ۲۹ خرداد ماه می باشد و به مدت یک هفته معادل هفت روز ادامه دارد.

اما درباره این که چه روزهایی در ماه حزیران برای حجامت اولویت دارند امام صادق علیه السلام فرمودند: در روز هفتم از ماه حزیران حجامت کن و اگر نتوانستی در روز چهاردهم.

استفاده از پزشکان مجرب ،کارشناس مامایی و تغذیه و دستیاران مجرب طب سنتی زیر نظر دکتر رمضانی کلینیک مهر ابتدای خیابان تختی Www.Tebsonatihamedan.com
کلینیک مهرهمدان

در لغتنامه دهخدا نیز در مورد حزیران آمده است: حزیران نام ماه نهم است از سال رومیان که اول آن مطابق با چهاردهم ژوئن  است.

تذکر:

– با توجه به سفارش روایات شریف بر پرهیز از حجامت در روزهای جمعه ( و به ویژه پیش از ظهر جمعه) توصیه می شود که از حجامت در این دو روز پرهیز کنند و حجامت را در بعد از ظهر روز پنج شنبه و یا صبح شنبه انجام دهند.

– لازم به ذکر است با توجه به موقعیت زمین، ماه و خورشید در این ایام، تاثیر حجامت برای انسان بیش از دیگر ایام می باشد و به این جهت انجام حجامت در این دوره سفارش می گردد لذا وجود اختلاف در روز شروع ماه حزیران و به تبع آن وجود اختلاف در مشخص نمودن روز هفتم و چهاردهم آن، خیلی مهم نبوده و در آن محدوده زمانی، حجامت توصیه می شود.

دکتر رمضانی و دکتر نوری
کانال تلگرامی طب سنتی همدان:
https://t.me/joinchat/AAAAAEFPl2SDSbbbkg48qg

ارایه کلیه خدمات طب سنتی با استفاده از پزشکان مجرب ،کارشناس مامایی و تغذیه و دستیاران مجرب طب سنتی زیر نظر دکتر رمضانی کلینیک مهر ابتدای خیابان تختی Www.Tebsonatihamedan.com
کلینیک مهرهمدان

طبق روایاتی که در کتب اهل سنت و به نقل از حضرت ختمی مرتبت (ص) آمده است، حجامت در روزهای چهارشنبه و جمعه، خوب نیست و بر اساس روایات نقل شده از ائمه هدی (س) در شرایطی که برای انجام حجامت در روز جمعه، ضرورتی پیش آمد، برای پرهیز از حجامت ناگوار روز جمعه، آیت الکرسی خوانده شود؛ غیر از این ۲ روزه، همه روزهای هفته، برای حجامت خوب است و البته روزهای دوشنبه و پنجشنبه را در اولویت قرار دهید.

بر چه اساس از روز ۲۹ خرداد وارد بهترین ایام حجامت می‌شویم؟

بر اساس آنچه در بالا اشاره کردیم، از ساعت ۱۳:۳۵ روز پنج شنبه ۲۹ خرداد، وارد بهترین روزهای سال برای حجامت می‌شویم زیرا:

هم قمر، از برج عقرب خارج می‌شود

هم در آستانه انقلاب سیفی (آغاز تابستان) هستیم

هم در ماه حزیران رومی قرار داریم

حکیم حازق می‌داند که برخی افراد به دلیل کم‌خونی نباید حجامت کنند همچنین حجامت در ایام قاعدگی برای بانوان، مناسب نیست؛ به علاوه فرد داوطلب حجامت باید یک روز، پیش از حجامت از همبستری، ضعف شدید یا خستگی مفرط، فاصله گرفته باشد بنایراین ممکن است برخی با غفلت از برنامه‌ریزی مناسب، این ۷ روز طلائی حجامت در سال ۱۳۹۹ را از دست بدهند؛ پس پشنهاد می‌کنیم پیش از ورود به این ۷ روز طلائی، با مشورت حکیم غرب دکتر رمضانی و مطلع به احوال مزاجی‌تان، از اکنون روزهای مناسبی را برای انجام حجامت خود بر اساس آنچه گفته شد، انتخاب کنید.
شماره های تماس و مرکز حجامت در ذیل صفحه آمده

دکتر رمضانی و دکتر نوری
کانال تلگرامی طب سنتی همدان:
https://t.me/joinchat/AAAAAEFPl2SDSbbbkg48qg

ارایه کلیه خدمات طب سنتی با استفاده از پزشکان مجرب ،کارشناس مامایی و تغذیه و دستیاران مجرب طب سنتی زیر نظر دکتر رمضانی کلینیک مهر ابتدای خیابان تختی Www.Tebsonatihamedan.com
کلینیک مهرهمدان

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

 1. Hello folks, just came across your excellent articles, really like your works!
  Would like to post some useful website, hope you like it.
  photo enhancers
  Youtube Downloader
  free sitemap generator
  https://y2mate.ch/
  https://youtubetomp3.media/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *